Filtr

Co jest najważniejsze przy wyborze idealnego stolika na taras? Powiedzmy sobie szczerze – większość z nas zwraca przede wszystkim uwagę na jego design, który harmonijnie komponować się będzie z zewnętrznym wystrojem naszej „strefy komfortu”. Spore znaczenie ma także wysoka funkcjonalność, która sprawi, że nasz wymarzony stolik na taras sprawdzi się w szerokich zastosowaniach. Jednak w przypadku mebli ogrodowych niezwykle ważna jest ich wytrzymałość, dzięki czemu przetrwają one więcej niż jeden sezon. Dotyczy to zwłaszcza odporności na wysokie temperatury i promieniowanie UV, silny wiatr oraz wilgoć, będącą najczęściej efektem opadów deszczu. Wiele do powiedzenia w tej kwestii ma solidna konstrukcja stołu, która powinna zapewniać mu odpowiednią stabilność oraz łatwość konserwacji. Dzięki niej możliwe będzie szybkie usunięcie wszelkich zabrudzeń i utrzymanie mebla w nienagannej kondycji przez cały czas jego użytkowania.

Stoliki na taras – propozycje, które są zawsze na czasie

Wielkimi krokami zbliżają się długie miesiące ciepłej, wiosenno-letniej aury, które kuszą nas godzinami beztroskiego relaksu spędzanymi na przydomowym tarasie lub w ogrodzie. W tym okresie swoje zewnętrzne podwoje otwiera także większość restauracji, kawiarni, barów i innych punktów gastronomicznych, które podejmują swoich klientów pod gołym niebem. To idealna pora na odświeżenie wystroju – na przykład poprzez zakup zupełnie nowych mebli tarasowych, które uprzyjemnią zarówno nam, jak i naszym gościom przebywanie na świeżym powietrzu. Do najważniejszych z nich należą bez wątpienia stoliki na taras.

Szkło i aluminium w fantazyjnej formie

Wszystkim miłośnikom nowoczesnego designu, z pewnością powinna przypaść do gustu kolekcja stolików na taras włoskiego producenta Nardi, wyróżniająca się charakterystyczną podstawą o fantazyjnym kształcie, wykonaną z anodowanego aluminium oraz blatem z hartowanego szkła o grubości 10mm.

Małe, stylowe stoliki na taras

Warto pamiętać, że niekiedy nawet pojedynczy, lecz odpowiednio dobrany mebel, potrafi zrobić wrażenie, w pozytywny sposób wpływając na całą aranżację i diametralnie ją odmieniając. Przykładem takiego rozwiązania może być niewielki stolik na taras Toscania, którego nieskomplikowany i minimalistyczny design będzie intrygującym dodatkiem do każdej aranżacji utrzymanej w nowoczesnym stylu. Rama stolika została wykonana z wytrzymałego aluminium w śnieżnobiałej barwie, jednak przy zamówieniu możliwy jest także wybór innego koloru – do wyboru otrzymujemy ich aż dziewięć. W przypadku jeszcze mniejszych powierzchni, warto zwrócić uwagę na dostępny na naszej stronie szeroki wybór małych stolików o klasycznej konstrukcji – opartych na pojedynczej nodze i wyposażonych w niewielkich rozmiarów blat. Wśród nich znajdziemy modele zarówno o klasycznym, jak i bardziej nowoczesnym wzornictwie, które dzięki swoim rozmiarom zmieszczą się praktycznie wszędzie.