Jak wybrać idealny stół tarasowy?

Kategoria: Blog

stół tarasowy

Na rynku znaleźć można obecnie szeroką gamę mebli ogrodowych, dlatego mogłoby się wydawać, że wybór stołu tarasowego nie powinien nastręczać zbyt wielu trudności. Należy jednak pamiętać, że odpowiednio dobrany stół, powinien mieć odpowiednie wymiary i pasować swoim wyglądem do znajdującego się na tarasie wyposażenia.

Jakie meble przydadzą się na tarasie?

Już na samym początku warto zaznaczyć, że stół tarasowy może być meblem, który wyglądem przypominać będzie meble jadalniane. Oczywiście zależy to przede wszystkim od materiału, z którego został wykonany. Do najchętniej wybieranych stołów tarasowych zaliczyć należy te, wykonane z drewna lub szkła. Jeżeli zależy nam na nieco bardziej „piknikowym” stylu, to powinniśmy rozważyć kupno stołu wyprodukowanego z plastiku. Najbardziej opłacalny będzie oczywiście zakup stołu w komplecie z krzesłami. Oczywiście długiemu przesiadywaniu na balkonie lub tarasie sprzyjać będą krzesła wyposażone w podłokietniki. Żeby zapewnić biesiadnikom maksymalny komfort, można również zaopatrzyć się w kolorowe poduchy i ułożyć je na siedziskach. Poza stołem i krzesłami warto też rozważyć kupno stoliczka na kółkach. Taki mebel okazuje się niezwykle przydatny w momencie, w którym chcemy zebrać z blatu wszystkie brudne szklanki i naczynia.

Jak wymiary powinien mieć idealny stół tarasowy?

Pamiętajmy, że wielkość stołu tarasowego powinna być uzależniona przede wszystkim od liczby osób, które mają przy nim zasiadać. Szacuje się, że prostokątny stół tarasowy powinien mieć blat o wymiarach minimalnych 120×80 cm, czteroosobowy stół o blacie kwadratowym powinien mieć bok o długości minimum 80 cm, a średnica stołu okrągłego powinna wynosić ok. 100 cm. Oczywiście im większy stół kupimy, tym większa ilość osób będzie mogła przy nim zasiąść.

Zalety drewnianych stołów tarasowych

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się stoły tarasowe wykonane z drewna. Ich największą zaletą jest to, że idealnie wkomponowują się w otoczenie ogrodu. Solidnie wykonane modele charakteryzują się wyjątkowo trwałą i stabilną konstrukcją, czego nie można powiedzieć o stołach wyprodukowanych z plastiku. Warto również zaznaczyć, że drewniane stoły tarasowe mogą być ustawiane nie tylko na powierzchniach utwardzanych, ale też na trawie czy piachu.