Czym powinny cechować się blaty restauracyjne?

Kategoria: Blog

Goście odwiedzający restaurację zwracają uwagę nie tylko na pyszne potrawy z karty dań, ale również inne elementy, w tym wystrój wnętrz. Z oczywistych względów najczęściej wzrok pada na stolik, a konkretnie jego blat. Przekonaj się, na co zwrócić uwagę wybierając blaty restauracyjne.

Jak dobrać blaty restauracyjne, które zachwycą gości

Blaty restauracyjne powinny spełniać trzy podstawowe warunki:

  • muszą być estetyczne
  • powinny być łatwe w regularnym utrzymaniu czystości
  • powinny być odporne na wielokrotne ścieranie i działanie czynników zewnętrznych

Stoliki, które znajdują się wewnątrz restauracji najczęściej nie są narażone na oddziaływanie tak wielu szkodliwych czynników, jak stoliki na zewnątrz. Nie mniej jednak bardzo często zdarzają się przypadki, że ktoś rozleje kawę, herbatę lub zupę. Blaty powinny być na tyle odporne, by tego rodzaju substancje nie pozostawiały na powierzchni trwałych śladów. Warto więc zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Musi być trwały, solidny i odporny.

Jeśli chodzi o estetykę, to oczywiście należy dostosować blaty do stylistyki panującej we wnętrzu. Na szczęściej właściciele aranżujący swój lokal mają z czego wybierać! Producenci stołów i blatów restauracyjnych mają w swojej ofercie mnóstwo różnorodnych propozycji, dlatego każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

Stoliki restauracyjne na zewnętrz

Blaty restauracyjne przeznaczone do zastosowania na zewnątrz zwykle stanowią spore wyzwanie dla producentów. Blaty są narażone na intensywne oddziaływanie różnorodnych czynników atmosferycznych, w tym m.in. promieniowanie słoneczne, wilgoć, deszcz, a nawet niszczycielski grad. Jeśli więc zależy nam na niezawodnej trwałości stolików, powinniśmy zainwestować w meble o podwyższonej odporności na czynniki pogodowe. Podobnie jak w przypadku blatów znajdujących się wewnątrz lokalu, muszą być odporne na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, a także często pojawiające się w lokalach gastronomicznych plamy. Tak dobrane stoliki będą nam służyć przez wiele lat.